propagace_severu

Co je Propagace severu?

Svou diplomovou práci při studiu architektury jsem věnovala možnostem obnovy venkovských obcí Šluknovského výběžku. (link) Během dvou let práce na tomto tématu, i během předchozích mnoha let trávení času ve výběžku, jsem objevila spoustu místních pokladů a nasbírala mnoho materiálů, ať už psaných, fotografických či kreslených. Ty se prostřednictvím této stránky a instagramového účtu (link) snažím zprostředkovat širšímu publiku, které o Šluknovsku většinou mnoho neví, nebo nezná jeho často skryté krásy.


Plakáty, pohledy a jak si je objednat

V rámci trávení času na Šluknovsku fotím, kreslím a sbírám zajímavé informace. Z nasbíraných materiálů vnikla sada pohledů a plakátů věnujících se místním stavebním i přírodním krásám. Konkrétně jde o místní vzácnost v podobě umělecko-řemeslně zpracovaných břidlicových štítů zdejších roubených podstávkových domů i o zdánlivou všednost, kterou jsou místní lesy. Jednotlivé produkty jsou k nahlédnutí níže.

Pro objednání stačí napsat e-mail na fotkyspribehy@gmail.com. Ve zprávě uveďte o který z produktů stojíte a v jakém počtu. Dále uveďte, jestli se pro tisky stavíte osobně na Praze 2 (I. P. Pavlova), nebo je budete chtít zaslat skrz Zásilkovnu (v takovém případě uveďte adresu svou, nebo Vámi zvolené pobočky). Následně se ozvu, potvrdím objednávku a doladíme případné detaily.


Projekty spjaté se Šluknovskem

Jako architektka jsem po studiu navázala na diplomovou práci s tématem obnovy ve Šluknovském výběžku, a to spoluprací s jednotlivými obcemi. Prvním realizovaným projektem je územní studie návsi do Starých Křečan. V Lobendavě jsme navázali veřejným setkáním nad obnovou zdejší návsi a podobné setkání nás čeká i v Brtníkách, místní části Starých Křečan.


Propagace_severu na instagramu


PRODUKTY

DIPLOMKA – OBNOVA OBCÍ ŠLUKNOVSKÉHO VÝBĚŽKU