Vyhlídka Nariz de Indio

Většinou sem člověk přijde s průvodcem, číhají tu ale i bandité. Kdo nezaplatí v rámci organizované skupiny a přijde na vlastní pěst, na toho bandité číhají s mačetami a žádají po něm úplatu. Tato vyhlídka nepatří ani jedněm, je veřejná, je ale zároveň dobrou příležitostí pro přivýdělek. Na vrchu kopce, nesoucí název Nariz de Indio podle tvaru připomínajícího nos indiána, se bandité i průvodci přátelí a vzájemně se informují, kdo z přítomných zaplatil a na koho si mají naopak bandité za křovím počkat.
Nikdo to ale moc neřeší, je to součástí zdejšího světa. Mnozí mají dopředu připravené peníze pro bandity, jejich sazba je o něco nižší a známá podobně jako sazba průvodců.

S těmi se jen člověk vyhne nepříjemnostem.
Přehlížena je zde skutečnost, na jak zajímavý kus světa shora hledíme. Nejkratší cesta středem jezera Atitlán je dlouhá asi sedm kilometrů a jeho obvod měří možná sto padesát kilometrů. V patnácti vesnicích, které okolo jezera leží, se ale střídá neuvěřitelných šest jazyků. Ty jsou tak rozdílné, že se jimi lidé vzájemně domluví jen stěží. Španělština je pro většinu až druhý jazyk, i proto nemá silný přízvuk a je jí tu na rozdíl od jiných míst v latinské Americe dobře rozumět.

Jezero Atitlán, Guatemala

Ceny tisků:

30 x 45 . . . . . . . . . . 1000,- plátno / 450,- hliníkový sendvič

40 x 60 . . . . . . . . . . 1250,- plátno / 800,- hliníkový sendvič

60 x 90 . . . . . . . . . . 1800,- plátno / 1350,- hliníkový sendvič

Pro objednání piště na fotkyspribehy@gmail.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *